Příběh Ondry: „Osobní rozvoj pro mě bylo zpočátku sprosté slovo.“ - Talent Kompas

Příběh Ondry: „Osobní rozvoj pro mě bylo zpočátku sprosté slovo.“

Tvá cesta k úspěchu může být někdy pořádně krkolomná. Život nás dokáže postavit do spousty nečekaných situací a záleží jen na tobě, jak se k nim postavíš. Necháš si jimi zlomit vaz, nebo je budeš brát jako hnací motor? Inspiruj se příběhem našeho Ondry, který metodám TALENT KOMPAS zpočátku příliš nevěřil. Díky testu talentů ale dnes zná své přednosti a stará se o to, aby se o nás v online světě vědělo.

Na své neúspěchy vůbec nemyslím. Naopak si připomínám, co jsem udělal dobře.

Ondra vždy nesnil o práci v marketingu. Chtěl být umělcem. Hudba, poezie a psaní ho dostaly dokonce až do největší internetové encyklopedie Wikipedia, která ho popisuje jako českého muzikanta a básníka. Na svém kontě má Ondra dvě básnické sbírky, tři alba s kapelou Sociální Případ, jedno album s kapelou Tonecat a dvě sólová alba. Působivé, máme pravdu? A to ani nezmiňujeme jeho třetí místo v soutěži Poetizer, nespočet koncertů po celém Česku a taky fakt, že Ondra ujel Tour de France. 

Od muzikanta k digitálnímu markeťákovi na volné noze

Zdá se, že měl Ondra skvěle prošlapanou cestičku k tomu stát se umělcem na plný úvazek. V době psaní jeho magisterské práce se ale ozval jeden z jeho klíčových talentů – kritické myšlení, který mu napověděl, a to aniž by o něm tehdy věděl, že pragmatičtějším životním směrem bude právě marketing.

„Začal jsem se SEO v rámci kapelního webu. Mým cílem bylo, aby když někdo zadá do vyhledávače kapela Brno, tak abychom vyskočili my. Na základě toho jsem optimalizoval web a když jsem pak hledal práci, nadřízenému se to líbilo a začal jsem pro něj pracovat.“

Ondra začínal v marketingu od píky. Díky jeho chuti se všemu učit a faktu, že byl zkrátka šikovný, se v první firmě vypracoval od optimalizací mobilních aplikací až na vedení týmu pěti lidí. Po šesti letech pak nastal čas na změnu. Vystřídal dvě různé práce, ale ani v jedné to nebylo ono. Zatímco z první odešel sám, z druhé firmy byl ani ne po měsíci takzvaně odejit.

„Řekli mi, že musí šetřit, a protože jsem byl ve zkušebce, bylo pro ně nejjednoduší mě vyhodit. Šel jsem ze dne na den. Po tolika letech v předešlé firmě, kde jsem věděl, jak věci fungují a byl jsem v pohodě, bylo vše najednou dost drsné.“

Asi tě nepřekvapí, že se z toho všeho Ondra zpočátku těžce oklepával. Ztratil pevnou půdu pod nohama, ale nevzdal to. Zúčastnil se několika výběrových řízení, vypracoval několik náročných zkušebních úkolů, ale bohužel se mu často nedostalo ani zpětné vazby, natož přijetí. 

„Měl jsem doma rodinu, a proto jsem si řekl, že už tohle zažívat znovu nechci. Vím, co umím a jaké služby mohu nabídnout. Rozhodl jsem se jít pracovat sám na sebe a stát se svým vlastním pánem. Chtěl jsem to zkusit.“

Když se střetne očekávání s realitou

Díky proaktivnímu přístupu a Ondrovým talentům, nad kterými v té době ještě příliš nepřemýšlel, se mu podařilo vybudovat portfolio klientů. Sice nezískal pár pozic, které vnímal jako dream job, ale postavil se na vlastní nohy a dnes svým zákazníkům pomáhá rozjet online marketing a má za sebou přes dvacet úspěšných projektů. Jedním z nich je i TALENT KOMPAS, ke kterému byl zpočátku mírně skeptický.

„Nemám moc rád ezoretické věci a osobní rozvoj pro mě byl trochu sprosté slovo. Spojoval jsem si ho s motivační literaturou, které se vyhýbám. Pak jsem ale zjistil, že to celé spočívá v definování vlastní osobnosti a poznávání svých silných a slabých stránek. Já jako markeťák se snažím pochopit psychologii chování lidí, takže to spolu vlastně souvisí.“

Před absolvováním Testu talentů TALENT KOMPAS uvedl Ondra jako svou silnou stránku komunikaci a schopnost dodržovat termíny. Také ale zmínil, že se mu talenty těžko hodnotí, jelikož „realita“, kterou test ukáže, bude pravděpodobně naprosto odlišná. Není proto divu, že byl z výsledků ve finále překvapený a stejně jako spousta dalších, kteří si test udělali, zažil takzvaný wau moment

„Teda, to fakt sedí. To je můj život v kostce. Nečekal jsem, že se mi potvrdí moje očekávání. Obecně jsem k těmto testům poměrně nedůvěřivý a myslel jsem si, že to bude něco ve stylu horoskopu. Víš, že výsledky budou hodně obecné a psané tak, aby se v nich každý našel. Mile mě proto překvapilo, že popis talentů i doporučení jsou hodně přesná a konkrétní.“

 Jaké talenty Ondrovi vyšly v první pětce? 

  • Výkonnost – dotahovač
  • Plánování – připravený
  • Spolehlivost – zodpovědný
  • Kritické myšlení – obezřetný 
  • Konkurenceschopnost – soupeřivý

Po pročtení výsledků měl Ondra téměř okamžitě chuť je sdílet nejen se svým okolím, ale také na sociálních sítích. Cítil z potvrzení svých silných stránek takové nadšení, že ho chtěl vykřičet do světa a prodat tím svůj příběh i přístup k práci a k životu. 

„Plánuji výsledky sdílet, abych ukázal lidem, kteří k těmto věcem mají podobně jako já odstup, že jim to může otevřít oči. Test mě dokázal za pouhých 45 minut opravdu poznat. Výsledky korespondují s tím, co si myslím, a proto jsem přesvědčen, že to může nejisté jedince kariérně i osobnostně nasměrovat.“

Jak nyní plánuje Ondra s talenty pracovat? 

Potěšil ho fakt, že našel ve své první pětce talent výkonnost. Sám sebe za dotahovače vždy považoval, ale měl pocit, že v poslední době se mu nedaří tento talent příliš uplatňovat. Jelikož ale už víme, že mezi Ondřejovy silné stránky patří konkurenceschopnost, plánování a právě výkonnost, nehodlá usnout na vavřínech. 

„Oceňuji, že u každého talentu jsou napsaná také jeho rizika, která bych chtěl postupně odstraňovat. O některých jsem věděl, ale o spoustě ne. Plánuji proto na nich pracovat.“

Ondra si je samozřejmě vědom také svých slabých stránek, přičemž i na rozvoj některých z nich se chce v tomto roce zaměřit. Zdá se tak, že díky Testu talentů TALENT KOMPAS se navzdory prvotnímu skepticismu stal seberozvoj aktuálním tématem i pro něj.

Ondrova cesta k úspěšnému podnikání byla místy trnitá. Opakovaně si ale během ní připomínal, že dokáže odvést dobrou práci a má za sebou spoustu spokojených klientů. Namísto toho, aby se nechával srážet svými neúspěchy, soustředil se vždy na to, v čem je opravdu dobrý. Další motivaci mu pak dodalo potvrzení jeho silných stránek prostřednictvím našeho testu, který věříme, že nakopne i tebe. Odhal, co v tobě doopravdy je a utvrď se v tom, že i ty DOKÁŽEŠ VÍC! 

Test talentů mě za 45 minut dokázal poznat.

ODSTARTUJ SVOU CESTU SEBEROZVOJE

I TY DOKÁŽEŠ VÍC

Hledáš způsob, jak svou kariéru a koučinkovou praxi posunout na hlavní kolej? Pak je tento článek pro tebe. Mezi naše partnery se řadí koučové, lektoři a konzultanti, jejichž cílem je stát se koučem na volné noze na plný úvazek. Často však nevědí, jak rozjet svou podnikatelskou činnost naplno kvůli svému dalšímu zaměstnání a koučinku se věnují pouze příležitostně po večerech. Nejčastějším problémem, na který narážíme, je fakt, že tito lidé sice milují to, co dělají a v rozvíjení druhých jsou opravdu dobří, nicméně neumí své dovednosti a talenty správně prodat. V tomto článku si ukážeme, jak v takové situaci pomůže TALENT KOMPAS.

ROZVÍJEJME SVÉ TALENTY SPOLEČNĚ

Náš blog a podcasty jsou plné informací, příběhů a tipů na osobnostní růst. Věříme, že dokážeš víc i ty.

*souhlasím s použitím osobních údajů

Práce v sociální sféře a v managementu neziskových organizací provází Marii celý život. Prošla si pracovní cestu, na které působila jako sociální pracovnice například v domově pro seniory nebo v azylovém domě a dostala se i k vedení několika neziskovek. Nyní spojila všechny své zkušenosti, dovednosti i talenty a vydala se na dráhu koučky, terapeutky a průvodkyně osobním rozvojem.

Mám zájem o zásoby na příští rok

Chci vytvořit nabídku na míru

Registruj se na termín

Poptávka na míru

Kontaktujte nás a rádi vám připravíme nabídku přesně dle vašich požadavků. 

SKVĚLÉ ROZHODNUTÍ

Jsme nadšení, že chceš být našim partnerem.
Díky za tvé potvrzení, nyní chvíli počkej než se s tebou spojí náš kolega, který se s tebou dohodne na dalších krocích.

Měj krásný den,
Tým TALENT KOMPAS

JSME TÝM TALENT KOMPAS

Chceš se k nám přidat? Tvoříme prostředí, kde můžeš i ty znamenat změnu v životech ostatních. Napiš nám o sobě pár informací a pošli své představení. Doporučujeme, pořádně si nastuduj naše vize a hodnoty. V týmu chceme parťáky, kteří se s námi dokážou ztotožnit.

Staň se partnerem

Rádi tě poznáme. Dej nám na sebe kontakt a domluvíme si první rande, abychom se seznámili. Věříme, že najdeme průsečíky pro společný růst.

Jak ti můžeme pomoci?

Pojďme se spojit, abychom mohli lépe poznat, jak a s čím ti můžeme pomoci. Nech nám na sebe kontakt a my se ti ozveme nazpět.