Poznej Lenku Mazalovou, zakladatelku TALENT KOMPAS - Talent Kompas

Poznej Lenku Mazalovou, zakladatelku TALENT KOMPAS

„Člověk, který nezná svůj potenciál, nezná ani svou hodnotu.” Přemýšlíš, kdo tuto památnou větu řekl? Možná tě překvapíme, protože to nebyl žádný z velkých řeckých filozofů, ale zakladatelka firmy TALENT KOMPAS Lenka Mazalová. Podnikatelka, autorka testu talentů, koučka a máma, jejíž životní vášní je provázet ostatní v jejich osobním růstu. Na tom svém pracuje již od roku 2013, kdy ji okouzlil svět talent managementu. Nahlédni do její minulosti a objev společně s námi, kde se zrodila myšlenka vytvořit kompas ukazující lidem směr k osobnímu rozvoji.

Talent je přirozená součást každé osobnosti, a proto má každý z nás předpoklad být v něčem výjimečný a opravdu dobrý.

Lenka svou profesní praxi zasvětila práci s lidmi. Již více jak 15 let se věnuje personalistice a podniká ve strategickém řízení lidských zdrojů, talent managementu a personální diagnostice a rozvoji lidí. Svou cestu odstartovala v personální agentuře, odkud později přešla do interního HR nadnárodní firmy. Ta Lence dala nejen možnost poznat tajemství spočívající v talent managementu, ale také důvěru při aplikaci těchto prvků do firemních procesů.

„Když jsem pracovala na náboru zaměstnanců, vybírala jsem kandidáty na základě jejich silných stránek. To se bohužel ne vždy potkalo s pochopením manažerů a nadřízených.“

Aby mohla pomáhat lidem růst a pomoct jim prohlubovat jejich silné stránky namísto těch slabých, absolvovala v roce 2018 trénink koučů s ACSTH schválením od International Coach Federation. Tento krok byl jedním z prvních na její cestě k profesionálnímu koučinku. V roce 2022 pokračovala ve svém vzdělávání, které doplnila o transformační koučování a NLP techniky. Aby však mohla dělat to, co jí dává největší smysl, rozhodla se vytvořit něco unikátního. Svůj vlastní test talentů, který bude šitý na míru českým uživatelům.

„Chtěla jsem vytvořit nástroj na objevování talentů člověka, který bude zohledňovat reálné potřeby lidí a firem, se kterými jsem spolupracovala.“

Test talentů TALENT KOMPAS vznikal více jak 4 roky. Lenka ho postavila na přibližně 1 200 hodinách práce se svými klienty a velké spoustě ověřování jeho relevantnosti. V roce 2021 šla s kůží na trh a zpřístupnila nástroj veřejnosti. Společně s tím se zrodila také online platforma TALENT KOMPAS, na které se právě nacházíš.

Za pouhý půl rok od spuštění si test talentů udělalo více jak 600 lidí. Prostřednictvím něj tak Lenka může každý den dělat to, co ji naplňuje, co je její silnou stránkou a jejím talentem. Dala nám všem do rukou srozumitelného průvodce, který nám ukáže, v čem spočívá naše jedinečnost, jaké jsou naše talenty, jejich kritická místa a kudy by asi tak mohla vést naše cesta na vrchol.

„TALENT KOMPAS ti odhalí, co v tobě je. Především ti ale prozradí, kým se ještě můžeš stát.“

Jak Lenka s oblibou říká, TALENT KOMPAS pro tebe může být jen testem na 45 minut, nebo také cestou na celý život. Vydat se směrem k naplnění svého potenciálu totiž vyžaduje odvahu a chuť chtít od života víc. Téhle odvahy Lenka měla a má spoustu, díky čemuž stojí za úspěšným projektem MÁMA JOB, Flexi úvazky a podařilo se ji vytvořit vůbec první český talentový test. Říkáš si, jak to všechno dokázala? Jednoduše a složitě zároveň. Pochopila, v čem spočívá její talent a začala se jeho rozvoji naplno věnovat.

A jaké talenty má podle svého testu sama autorka?

  • Iniciování růstu – pokroková – „Baví mě startovat nové projekty, vždy jsem přicházela s něčím novým a TALENT KOMPAS je toho výsledkem.”
  • Výkonnost – dotahovač – „Jsem workoholik. Tento talent mi pomáhá nejen přemýšlet o nových věcech, ale také je realizovat. Díky tomu podnikám.”
  • Smysl pro účelnost – má jasný cíl – „Člověk lituje jenom toho, co neudělal. Vždy jsem byla dost cílevědomá, a proto si jdu přímo za svým.”
  • Předvídavost – chápající – „Když někoho někam zvu, musím tam dorazit i já. Osobní rozvoj je celoživotní proces, a to platí i pro mě. Je proto zapotřebí, abych se i já sama rozvíjela.”
  • Schopnost rozvíjet druhé – podporující – „Ráda dělám službu pro lidi. Baví mě sledovat, jak se lidé s mojí pomocí posouvají a zlepšují.”

Tak co, už chápeš, jak Lenka dosáhla svých úspěchů? Její první pětka talentů mluví jasně.

Nech se Lenčiným příběhem inspirovat a ukaž sobě i světu, že i ty DOKÁŽEŠ VÍC! Objev své talenty a začni rozvíjet to, v čem máš opravdu šanci vyniknout. Kousek své jedinečnosti můžeš ochutnat zcela zdarma. A pokud ti to nebude stačit, Lenka ti jako náš průvodce ráda podá pomocnou ruku a stane se tvým parťákem na cestě k úspěchu.

Talent Kompas

TALENT KOMPAS ti odhalí, co v tobě je. Především ti ale prozradí, kým se ještě můžeš stát.

ODSTARTUJ SVOU CESTU SEBEROZVOJE

I TY DOKÁŽEŠ VÍC

Manažeři a personalisté jsou v dnešní době zavalení prací. Ušetřit cenný čas jim přitom může efektivní pomocník, na kterého se mohou spolehnout. Tedy za předpokladu, že si ho dokážou správně vytrénovat.

ROZVÍJEJME SVÉ TALENTY SPOLEČNĚ

Náš blog a podcasty jsou plné informací, příběhů a tipů na osobnostní růst. Věříme, že dokážeš víc i ty.

*souhlasím s použitím osobních údajů

Začátek roku bývá spojen s balancováním toho předchozího. A ať už patříš mezi ty, kteří se rádi ohlížejí, nebo hledíš naopak kupředu, faktem zůstává, že zhodnocení určité části minulosti ti může přinést spoustu užitečných poznatků a podnětů pro to kam dál.

Mám zájem o zásoby na příští rok

Chci vytvořit nabídku na míru

Registruj se na termín

Poptávka na míru

Kontaktujte nás a rádi vám připravíme nabídku přesně dle vašich požadavků. 

SKVĚLÉ ROZHODNUTÍ

Jsme nadšení, že chceš být našim partnerem.
Díky za tvé potvrzení, nyní chvíli počkej než se s tebou spojí náš kolega, který se s tebou dohodne na dalších krocích.

Měj krásný den,
Tým TALENT KOMPAS

JSME TÝM TALENT KOMPAS

Chceš se k nám přidat? Tvoříme prostředí, kde můžeš i ty znamenat změnu v životech ostatních. Napiš nám o sobě pár informací a pošli své představení. Doporučujeme, pořádně si nastuduj naše vize a hodnoty. V týmu chceme parťáky, kteří se s námi dokážou ztotožnit.

Staň se partnerem

Rádi tě poznáme. Dej nám na sebe kontakt a domluvíme si první rande, abychom se seznámili. Věříme, že najdeme průsečíky pro společný růst.

Jak ti můžeme pomoci?

Pojďme se spojit, abychom mohli lépe poznat, jak a s čím ti můžeme pomoci. Nech nám na sebe kontakt a my se ti ozveme nazpět.