Poznej svůj talent: Leadership - Talent Kompas

Poznej svůj talent: Leadership

Chtěl bys poznat své talenty, ale přemýšlíš, zdali vůbec budeš výsledkům Testu talentů TALENT KOMPAS rozumět? Nebo sis už test vyplnil a říkáš si, jak se svou první pětkou talentů nyní naložit? Pak je seriál talentů přesně pro tebe. V této naší blogové sérii ti postupně představíme všech 29 talentů a ukážeme ti, co o tobě říkají, jak je dále rozvíjet, na co si dát pozor a co dělat, pokud zrovna ten daný talent máš až v poslední trojce. A jelikož ryba smrdí od hlavy, začneme talentem, který se cení především u vedoucích pozic. Dnes si posvítíme na talent jménem leadership.

Jsi inspirativní člověk, který dokáže přirozeně lidi vést, motivovat a stmelovat na cestě za společným cílem.

Talent Kompas - Průvodci

Co je leadership?

Leadership se řadí mezi talenty realizační. Lidé, kterým se tento talent objevil po vyplnění testu v klíčové první pětce, jsou inspirativní. Dokáží přirozeně vést ostatní a inspirovat je svou vizí. Umí svůj tým motivovat a stmelovat na cestě k dosažení společného cíle. Jedinci se silně rozvinutým leadershipem chápou, že úspěch stojí na týmové práci a že jednotliví členi k sobě musí mít blízko, aby společně dosáhli nastavených met.

Kdo bývá zpravidla talentovaný na leadership?

Tento talent mají především ti, kteří potřebují v práci určitou míru svobody. Zpravidla se jedná o podnikatele, manažery a další vedoucí pozice, na kterých musí člověk přijmout zodpovědnost a jít si za svým. Tito jedinci mívají rozvinutou také schopnost sebemotivace a sebedisciplíny, jsou zodpovědní, otevření vůči změnám a dobrým nápadům, umí naslouchat, jdou příkladem a srší z nich nejen empatie, ale také přirozená autorita. Rádi hrají fair play a jsou ochotní svému týmu pomáhat.

„Dobrý příklad není jednou z možností, jak ovlivnit lidi. Je to jediná možnost.“

Albert Schweizer

V čem budeš vynikat?

Vyšel ti leadership na některé z prvních pěti pozic? Pak jsi dobrý v

  • vytváření pracovního prostředí, ve kterém ostatní chtějí dosahovat vynikajících výsledků.
  • navození týmové atmosféry, ve které spolu vychází a dokáží spolupracovat i různé typy osobností.
  • motivování ostatních a ukazování jim, že jejich práce má smysl.
  • předávání konstruktivní zpětné vazby a ve snaze rozvíjet silné stránky druhých.

Na co si naopak dát pozor?

Abys,

  • nezatracoval typy lidí, pro které je jejich práce pouze prací. Ne všichni v ní hledají smysl, ale i tak ji mohou dělat dobře.
  • neopomíjel předávat konstruktivní negativní zpětnou vazbu ve snaze druhé až příliš ocenit.
  • nezapomínal na sobě neustále pracovat, protože i leadeři dělají chyby a je potřeba se z nich umět poučit.

Příběh ze života Petra

Abychom ale nezůstali jen v pracovní rovině, tento tvůj talent se samozřejmě projevuje nebo začne projevovat také v tvém osobním životě. Stejně tomu bylo i u Petra, který má leadership ve své první pětce talentů.

Neměl jsem pocit, že bych byl nějak inspirativní, ale začali mi to říkat lidé kolem mě. Vnímám, že mám celkem dobrý vliv na okolí, umím věci formulovat tak, aby to druhá strana dokázala pochopit a přijmout. Myslím, že tento talent používám ve chvílích, kdy potřebuji něco vyřešit, a to i v každodenních situacích. Během konverzace se vždy snažím zapojit všechny, rád pomáhám, když vidím, že se někdo nebaví. Je to pro mě přirozené. Většinou jsem já ten, který se pouští do toho, do čeho ostatní nechtějí, jelikož vidím spíš příležitosti než rizika.

Jak můžeš tento svůj talent rozvíjet?

Talentem to sice začíná, ale aby ses mohl stát opravdu dobrým leaderem, musíš ho proměnit ve svou silnou stránku. Jak na to? Prozradíme ti 3 základní tipy.

Veď se svým týmem pravidelný dialog. Naslouchej svým lidem a zapoj je do rozhodovacích procesů. Nastavujte své pracovní cíle společně, protože pokud budeš pouze diktovat, nikam to nepovede.

Ukaž druhým, že jejich práce má smysl. Vysvětli jim, proč zrovna to, co dělají, je důležité pro celkový výsledek. Tví kolegové díky tomu získají cennou zpětnou vazbu, lépe se ztotožní s firemní vizí i účelem firmy a začnou se v práci cítit lépe.

Trénuj svoji představivost. Pokud chceš druhé inspirovat, musíš být schopný si váš společný úspěch vizualizovat do posledního detailu. Jakmile si dokážeš představit cílovou rovinku, začne tvoje mysl produkovat scénáře, jak k ní doběhnout.

Proč máš leadership na konci?

Našel si talent leadership až na jedné z posledních třech pozic? Nezoufej. Každý jsme talentovaný na něco jiného a právě to nás činí výjimečnými. Leadership ti mohl vyjít na konci, protože

  • ti pravděpodobně sedí více samostatná práce, kde není tak silný důraz na udržování motivace v týmu.
  • je pro tebe důležitější, aby lidé měli nastavené cíle a věděli, jaké jsou jejich pravomoci a zodpovědnost.
  • je pro tebe důležitější vědět, co máš dělat, než jaký dopad má tvoje práce.

A to je přece naprosto v pořádku. Nenech si ujít představení dalšího talentu a přihlas se k odběru našeho newsletteru. Pokud se ale už nyní nemůžeš dočkat, až se o svých talentech dozvíš víc, domluv si ještě dnes Osobní výklad testu talentů s certifikovaným průvodcem TALENT KOMPAS

Každý jsme talentovaný na něco jiného, což z nás dělá konkurenceschopný tým.

ODSTARTUJ SVOU CESTU SEBEROZVOJE

I TY DOKÁŽEŠ VÍC

„Člověk, který nezná svůj potenciál, nezná ani svou hodnotu.” Přemýšlíš, kdo tuto památnou větu řekl? Možná tě překvapíme, protože to nebyl žádný z velkých řeckých filozofů, ale zakladatelka firmy TALENT KOMPAS Lenka Mazalová. Podnikatelka, autorka testu talentů, koučka a máma, jejíž životní vášní je provázet ostatní v jejich osobním růstu. Na tom svém pracuje již od roku 2013, kdy ji okouzlil svět talent managementu. Nahlédni do její minulosti a objev společně s námi, kde se zrodila myšlenka vytvořit kompas ukazující lidem směr k osobnímu rozvoji.

ROZVÍJEJME SVÉ TALENTY SPOLEČNĚ

Náš blog a podcasty jsou plné informací, příběhů a tipů na osobnostní růst. Věříme, že dokážeš víc i ty.

*souhlasím s použitím osobních údajů

Možná si říkáš, že být talentovaný je výsadou vědců, špičkových sportovců nebo umělců a ty nejsi ani jedno. Možná máš občas pocit, že i ty bys v něčem rád vynikal, ale přijdeš si pouze průměrný. Pak pro tebe máme skvělou zprávu. Každý z nás si v sobě nosí talenty. Často o nich však nevíme, a tím pádem je nijak nerozvíjíme. Změň to a vrhni se do objevení a rozvoje svých talentů. Abys věděl, jak na to, projdi si nejprve náš slovníček, který ti pomůže pochopit základní pojmy.

Poptávka na míru

Kontaktujte nás a rádi vám připravíme nabídku přesně dle vašich požadavků. 

SKVĚLÉ ROZHODNUTÍ

Jsme nadšení, že chceš být našim partnerem.
Díky za tvé potvrzení, nyní chvíli počkej než se s tebou spojí náš kolega, který se s tebou dohodne na dalších krocích.

Měj krásný den,
Tým TALENT KOMPAS

JSME TÝM TALENT KOMPAS

Chceš se k nám přidat? Tvoříme prostředí, kde můžeš i ty znamenat změnu v životech ostatních. Napiš nám o sobě pár informací a pošli své představení. Doporučujeme, pořádně si nastuduj naše vize a hodnoty. V týmu chceme parťáky, kteří se s námi dokážou ztotožnit.

STAŇ SE PARTNEREM

Rádi tě poznáme. Dej nám na sebe kontakt a domluvíme si první rande, abychom se seznámili. Věříme, že najdeme průsečíky pro společný růst.

JAK TI MŮŽEME POSLOUŽIT?

Pojďme se spojit, abychom mohli lépe poznat, jak a s čím ti můžeme pomoci. Nech nám na sebe kontakt a my se ti ozveme nazpět.