Proč je výhodnější využít při náborech talentové testy nežli tradiční diagnostické? - Talent Kompas

Proč je výhodnější využít při náborech talentové testy nežli tradiční diagnostické?

Poznejte budoucí členy svého pracovního týmu takové, jací doopravdy jsou. Nahlédněte díky talentovým testům do jejich potenciálu, který vám prozradí, kam můžete kandidáta dovést a jaká bude jeho návratnost pro vaši firmu.

Přesvědčte uchazeče hned na začátku o tom, že vám záleží na jejich osobním růstu.

Pozitivní přístup

Zatímco diagnostické testy často hledají slabiny a nedostatky, testy talentů se soustředí na to, v čem je jedinec skvělý. To může zvýšit sebedůvěru kandidáta a motivaci k práci ve vaší firmě.

Budoucnost versus přítomnost

Diagnostické testy často hodnotí aktuální stav jedince, zatímco testy talentů se dívají do budoucna a odhalují potenciál a možnosti růstu kandidáta ve firmě.

Podpora růstu 

Testy talentů vám ukáží, v jaké oblasti se může jedinec ještě rozvíjet, což bude pro vás jako zaměstnavatele velmi cenné. Znalost kandidátova potenciálu vám pomůže naplánovat školení a jeho další rozvojové aktivity.

Menší riziko škatulkování

Diagnostické testy mohou někdy jedince „škatulkovat” nebo mu dát štítek na základě určitých charakteristik. Testy talentů se naopak soustředí na jedinečné silné stránky a možnosti jednotlivce, což pro něj bude více motivující a méně omezující.

Klíč k inovacím

Poznání talentů lidí může odhalit jejich nečekané schopnosti, které můžete následně v organizaci využít k inovacím a zavedení nových přístupů.

Lepší zapojení zaměstnanců

Když se zaměříte na to, co umí jednotliví kandidáti a zaměstnanci nejlépe, zvýší to jejich chuť se zapojovat do práce. Zároveň budou ve své práci spokojenější, protože ucítí, že jsou jejich silné stránky uznávány a využívány.

Flexibilita v rozhodování

Rozpoznání talentů vám může pomoci se lépe rozhodnout, jak nejlépe využít jedince v různých týmech nebo projektech. Podívejte se, jak můžete sestavit úspěšný tým díky diverzitě na pracovišti.

Výhody Testu talentů TALENT KOMPAS

  • Umožňuje nahlédnout komplexně do hloubky potenciálu člověka.
  • S talenty pracuje jako s dynamicky vyvíjejícím se potenciálem.
  • Staví na paradigmatu, že člověk se vyvíjí a umí se transformovat.
  • Je skvěle strukturovaný, přehledný a srozumitelně napsaný.
  • Dotýká se nejen talentů, ale i jejich kritických míst.
  • Lokální nástroj, který odráží specifika, jazyk a mentalitu českého prostředí.

Usnadněte si rozhodování, do kterého z talentových testů investovat a přečtěte si naše srovnání Gallup testu a Testu talentů TALENT KOMPAS.

„Test talentů TALENT KOMPAS vám pomůže s diagnostikou talentu každého uchazeče a s nalezením jeho správného uplatnění v rámci firmy.“

Sestavte si různorodý tým lidí, kteří se budou učit od sebe navzájem a rozvíjet se společně.

ODSTARTUJ SVOU CESTU SEBEROZVOJE

I TY DOKÁŽEŠ VÍC

Až 69 % dotázaných zaměstnanců uvedlo, že je pravděpodobnější, že zůstanou ve společnosti více jak 3 roky, pokud mají pozitivní zkušenost s onboardingem. V době, kdy se spousta firem potýká s nedostatkem talentů, je proto více než žádoucí náborový a adaptační proces opravdu vypilovat a zatraktivnit.

ROZVÍJEJME SVÉ TALENTY SPOLEČNĚ

Náš blog a podcasty jsou plné informací, příběhů a tipů na osobnostní růst. Věříme, že dokážeš víc i ty.

*souhlasím s použitím osobních údajů

Léto představuje ideální čas na odpočinek a sebereflexi. Ať už plánuješ strávit dovolenou na pláži, na chalupě, v práci, nebo jen tak v klidu domova, kniha může být tvým skvělým společníkem. Projdi si náš výběr inspirativních knih, které tě budou nejen bavit, ale také ti pomohou posunout se na své cestě vpřed. Sami jsme tyto knížky četli a našli jsme v nich cenné rady a tipy, které věříme, že budou užitečné i tobě.
Hledáš způsob, jak svou kariéru a koučinkovou praxi posunout na hlavní kolej? Pak je tento článek pro tebe. Mezi naše partnery se řadí koučové, lektoři a konzultanti, jejichž cílem je stát se koučem na volné noze na plný úvazek. Často však nevědí, jak rozjet svou podnikatelskou činnost naplno kvůli svému dalšímu zaměstnání a koučinku se věnují pouze příležitostně po večerech. Nejčastějším problémem, na který narážíme, je fakt, že tito lidé sice milují to, co dělají a v rozvíjení druhých jsou opravdu dobří, nicméně neumí své dovednosti a talenty správně prodat. V tomto článku si ukážeme, jak v takové situaci pomůže TALENT KOMPAS.

Mám zájem o zásoby na příští rok

Chci vytvořit nabídku na míru

Registruj se na termín

Poptávka na míru

Kontaktujte nás a rádi vám připravíme nabídku přesně dle vašich požadavků. 

SKVĚLÉ ROZHODNUTÍ

Jsme nadšení, že chceš být našim partnerem.
Díky za tvé potvrzení, nyní chvíli počkej než se s tebou spojí náš kolega, který se s tebou dohodne na dalších krocích.

Měj krásný den,
Tým TALENT KOMPAS

JSME TÝM TALENT KOMPAS

Chceš se k nám přidat? Tvoříme prostředí, kde můžeš i ty znamenat změnu v životech ostatních. Napiš nám o sobě pár informací a pošli své představení. Doporučujeme, pořádně si nastuduj naše vize a hodnoty. V týmu chceme parťáky, kteří se s námi dokážou ztotožnit.

Staň se partnerem

Rádi tě poznáme. Dej nám na sebe kontakt a domluvíme si první rande, abychom se seznámili. Věříme, že najdeme průsečíky pro společný růst.

Jak ti můžeme pomoci?

Pojďme se spojit, abychom mohli lépe poznat, jak a s čím ti můžeme pomoci. Nech nám na sebe kontakt a my se ti ozveme nazpět.